Конкурси

Филтер по Наслови      Прикажи #  
# Наслов на артиклот Датум Кликови
101 ГОДИШЕН КОНКУРС ЗА ФИНАНСИРАЊЕ ПРОЕКТИ ОД НАЦИОНАЛЕН ИНТЕРЕС ВО КУЛТУРАТА ОД ОБЛАСТА НА КРЕАТИВНИТЕ ИНДУСТРИИ ЗА 2015 ГОДИНА Сабота, 01 Ноември 2014 4990
102 Конкурс за откуп на самостојно реализирани публикации (први изданија) Петок, 17 Октомври 2014 3511
103 Конкурс за поддршка на стручно усовршување на талентирани уметници и дефицитарни стручни кадри Четврток, 02 Октомври 2014 3780
104 КОНКУРС ЗА ОТКУП НА СКУЛПТУРИ ОД ГАЛЕРИСКИ ФОРМАТ ОД ОБЛАСТА НА ВИЗУЕЛНИТЕ УМЕТНОСТИ ВО 2015 ГОДИНА Вторник, 30 Септември 2014 2788
105 КОНКУРС ЗА ОТКУП НА УМЕТНИЧКИ ДЕЛА ОД ОБЛАСТА НА ВИЗУЕЛНИТЕ УМЕТНОСТИ ВО 2015 ГОДИНА Вторник, 30 Септември 2014 3848
106 КОНКУРС ЗА ОТКУП НА ДРАМСКИ ТЕКСТОВИ ЗА 2015 ГОДИНА Вторник, 30 Септември 2014 4462
107 КОНКУРС ЗА УЧЕСТВО НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА НА 56-ТА ИНТЕРНАЦИОНАЛНА ЛИКОВНА ИЗЛОЖБА ВО ВЕНЕЦИЈА ВО 2015 ГОДИНА Понеделник, 29 Септември 2014 2993
108 Конкурс за доделување месечни надоместоци на самостојните уметници за 2015 година Среда, 17 Септември 2014 4381
109 ГОДИШЕН КОНКУРС ЗА ФИНАНСИРАЊЕ ПРОЕКТИ ОД НАЦИОНАЛЕН ИНТЕРЕС ВО КУЛТУРАТА ЗА 2015 ГОДИНА Понеделник, 01 Септември 2014 19269
110 ЈАВЕН ПОВИК Сабота, 21 Јуни 2014 5351
kultura_logo_2

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia