Конкурси

Филтер по Наслови      Прикажи #  
# Наслов на артиклот Датум Кликови
121 КОНКУРС ЗА ФИНАНСИРАЊЕ ПРОЕКТИ ВО ОБЛАСТА НА КРЕАТИВНИТЕ ИНДУСТРИИ Петок, 01 Ноември 2013 6712
122 КОНКУРС ЗА ФИНАНСИРАЊЕ ПРОЕКТ ОД НАЦИОНАЛЕН ИНТЕРЕС, МАНИФЕСТАЦИЈА „ГРАД НА КУЛТУРАТА ВО 2014 ГОДИНА“ Понеделник, 28 Октомври 2013 2753
123 КОНКУРС ЗА ПОДДРШКА НА СТРУЧНО УСОВРШУВАЊЕ НА ТАЛЕНТИРАНИ УМЕТНИЦИ И ДЕФИЦИТАРНИ СТРУЧНИ КАДРИ ЗА 2014 ГОДИННА Сабота, 05 Октомври 2013 3455
124 КОНКУРС ЗА ОТКУП НА УМЕТНИЧКИ ДЕЛА ОД ОБЛАСТА НА ВИЗУЕЛНИТЕ УМЕТНОСТИ ВО 2014 ГОДИНА Четврток, 26 Септември 2013 5166
125 Конкурс за доделување месечни надоместоци на самостојните уметници за 2014 година Среда, 04 Септември 2013 3860
126 РЕЗУЛТАТИ ОД КОНКУРСОТ ЗА ОТКУП НА САМОСТОЈНО РЕАЛИЗИРАНА ПРОДУКЦИЈА Четврток, 18 Јули 2013 3362
127 КОНКУРС ЗА ФИНАНСИРАЊЕ ПРОЕКТИ ОД НАЦИОНАЛЕН ИНТЕРЕС ВО КУЛТУРАТА ЗА 2014 ГОДИНА Петок, 07 Јуни 2013 18420
128 Конкурс за откуп на самостојно реализирани публикации (први изданија) Понеделник, 20 Мај 2013 3498
129 Конкурс за финансирање манифестација од национален интерес ,,ТОПОЛ КУЛТУРЕН БРАН 2013 ГОДИНА’’ Сабота, 11 Мај 2013 3218
130 Конкурс за доделување на државната награда 11 октомври во 2013 година Среда, 01 Мај 2013 2058
kultura_logo_2

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia