Конкурси

Филтер по Наслови      Прикажи #  
# Наслов на артиклот Датум Кликови
131 Конкурс за финансирање проекти во областа на креативните индустрии Среда, 13 Февруари 2013 5722
132 Конкурс за финансирање проект од национален интерес,манифестација „Град на културата во 2013 година“ Петок, 09 Ноември 2012 3686
133 Конкурс за избор на директор на Националната установа Национална и Универзитетска Библиотека Св.Климент Охридски-Скопје Понеделник, 05 Ноември 2012 3698
134 Конкурс за избор на директор на Националната установа Конзерваторски центар-Скопје Понеделник, 05 Ноември 2012 3805
135 Конкурс за поддршка на стручно усовршување на талентирани уметници за 2013 година Вторник, 09 Октомври 2012 3701
136 Конкурс за доделување на државната награда “Мито Хаџи Василев Јасмин” во 2012 г. Петок, 28 Септември 2012 2378
137 Конкурс за доделување месечни надоместоци на самостојните уметници за 2013 година Понеделник, 10 Септември 2012 3916
138 Резултати од конкурсот за Откуп на самостојно реализирана продукција-мај 2012 Петок, 24 Август 2012 2805
139 Конкурс за доделување на државната награда “Св,Климент Охридски” во 2012 г. Четврток, 31 Мај 2012 5150
140 Конкурс за финансирање проекти од национален интерес во културата за 2013 година Четврток, 31 Мај 2012 11593
kultura_logo_2

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia