Конкурси

Филтер по Наслови      Прикажи #  
# Наслов на артиклот Датум Кликови
141 Поднесување на предлог-проекти од областа на културата во рамките на Meѓународниот фонд на УНЕСКО за културната разноликост за 2013 година Вторник, 15 Мај 2012 4167
142 Конкурс за откуп на самостојно реализирани публикации (први изданија) Понеделник, 14 Мај 2012 3187
143 ,,ТОПОЛ КУЛТУРЕН БРАН 2012 ГОДИНА’’ Четврток, 10 Мај 2012 3402
144 Користење простор во Старата скопска чаршија Сабота, 05 Мај 2012 3210
145 Конкурс за доделување на државната награда „11 Октомври” во 2012 г. Понеделник, 30 Април 2012 4178
146 Конкурс за доделување на државната награда „23 Октомври“ во 2012 година Понеделник, 02 Април 2012 2871
147 Конкурс за доделување на државната награда „Мајка Тереза” во 2012 гoдина Петок, 30 Март 2012 2702
148 Јавен конкурс за избор на директор на Националната установа - Манифестација Струшки вечери на поезијата - Струга Четврток, 22 Март 2012 2631
149 Јавен конкурс за избор на директор на националната установа Охридско лето-Охрид Петок, 24 Февруари 2012 2992
150 Поднесување на предлог-проекти од областа на културата во рамки на Програмата за партиципација на УНЕСКО за 2012-2013 година Понеделник, 13 Февруари 2012 3707
kultura_logo_2

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia