Конкурси

Филтер по Наслови      Прикажи #  
# Наслов на артиклот Датум Кликови
151 Јавен конкурс за избор на директор на Националната установа Центар за култура Григор Прличев -Охрид Среда, 09 Ноември 2011 3868
152 Јавен конкурс за избор на директор на Националната Установа - Манифестација Струшки вечери на поезијата - Струга Среда, 09 Ноември 2011 3271
153 Конкурс за финансирање проект од национален интерес, манифестација „Град на културата во 2012 година“ Сабота, 05 Ноември 2011 3269
154 Конкурс за поддршка на стручно усовршување на талентирани уметници и дефицитарни стручни кадри за 2012 година Понеделник, 03 Октомври 2011 4213
155 Конкурс за доделување на државната награда „Мито Хаџи Василев-Јасмин” во 2011 година Сабота, 01 Октомври 2011 3002
156 Конкурс за доделување месечни надоместоци на самостојните уметници за 2012 година Петок, 02 Септември 2011 4274
157 Резултати од Конкурсот за откуп на самостојно реализирана продукција - мај 2011 Петок, 05 Август 2011 3586
158 Конкурс за изработка на композиција која ќе биде изведена на генералната прослава на 8 Септември што ја организира Владата на Република Македонија Среда, 27 Јули 2011 3883
159 Конкурс за финансирање проекти од национален интерес во културата за 2012 година Вторник, 31 Мај 2011 25282
160 Конкурс за откуп на самостојно реализирани публикации (први изданија) Понеделник, 16 Мај 2011 3783
kultura_logo_2

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia