Конкурси

Филтер по Наслови      Прикажи #  
# Наслов на артиклот Датум Кликови
161 Конкурс за финансирање на манифестацијата од национален интерес ,,Топол културен бран 2011 година’’ Сабота, 30 Април 2011 3819
162 Конкурс за доделување на државната награда „11 Октомври” во 2011 година Петок, 29 Април 2011 3278
163 Конкурс за драмски текст за свеченото отворање на возобновениот Стар скопски театар Четврток, 31 Март 2011 5163
164 ЈАВЕН КОНКУРС ЗА ИЗБОР НА ДИРЕКТОР НА НАЦИОНАЛНАТА УСТАНОВА ФЕСТИВАЛ ОХРИДСКО ЛЕТО - ОХРИД Вторник, 01 Февруари 2011 2985
165 КОНКУРС ЗА ФИНАНСИРАЊЕ ПРОЕКТ ОД НАЦИОНАЛЕН ИНТЕРЕС, МАНИФЕСТАЦИЈА „ГРАД НА КУЛТУРАТА ВО 2011 ГОДИНА“ Понеделник, 18 Октомври 2010 2998
166 КОНКУРС ЗА ДОДЕЛУВАЊЕ МЕСЕЧНИ НАДОМЕСТОЦИ НА САМОСТОЈНИ УМЕТНИЦИ ЗА 2011 ГОДИНА Вторник, 07 Септември 2010 3575
kultura_logo_2

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia