Конкурси

Филтер по Наслови      Прикажи #  
# Наслов на артиклот Датум Кликови
31 Prezantimi i projekteve për financimin nga Fondet e UNESKO për trashëgiminë botërore për vitin 2019 Понеделник, 24 Септември 2018 783
32 Отворен повик за учество на Меѓународниот фестивал „Сараевска зима 2019“ Среда, 18 Јули 2018 2415
33 Thirrje e hapur për pjesëmarrje në Festivalin Ndërkombëtar “Dimri i Sarajevës 2019” Среда, 18 Јули 2018 1033
34 КОНКУРС за учество во финансирање на проекти за манифестацијата „Нов културен бран“ во 2018 година Понеделник, 18 Јуни 2018 6568
35 KONKURS për pjesëmarrje në financimin e projekteve për manifestimin “Vala e re kulturore” në vitin 2018 Понеделник, 18 Јуни 2018 2767
36 К О Н К У РС за доделување на државната награда „Св. Климент Охридски “ во 2018 г. Четврток, 31 Мај 2018 1697
37 Здружение на ликовни критичари АИКА Македонија: Конкурс за годишната награда "Ладислав Баришиќ" Сабота, 12 Мај 2018 2012
38 Конкурс за Државната награда „11 октомври“ за 2018 година Петок, 27 Април 2018 2511
39 Центар за современи уметности – Скопје: Повик за предлог-проекти за Мобилна/монтажна галерија Вторник, 17 Април 2018 1661
40 Oглас за вработување на 2 (две) лица на определено време во Министерството за култура Вторник, 17 Април 2018 3918
kultura_logo_2

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia