Конкурси

Филтер по Наслови      Прикажи #  
# Наслов на артиклот Датум Кликови
41 Повик за предлог - проекти: Програма за партиципација на УНЕСКО за 2018 – 2019 година Вторник, 17 Април 2018 4049
42 Конкурс за доделување на Државната награда „Мајка Тереза“ во 2018 година Понеделник, 16 Април 2018 1599
43 Саем на книга во Техеран, можност за регистрација на странски издавачи Вторник, 27 Март 2018 1277
44 Повик за поднесување на предлог - проекти на Меѓународниот фонд на УНЕСКО за културна разноликост за 2018 година Петок, 23 Март 2018 3208
45 Конкурс за Меѓународниот фестивал за фотографија “Блу вижн” во Техеран Вторник, 20 Март 2018 1697
46 Централно - европската иницијатива (ЦЕИ) со повик за стипендии за престој на писатели Понеделник, 19 Март 2018 2887
47 Конкурс за финансирање проект од национален интерес, Манифестација „Град на културата во 2018 година“ Четврток, 14 Декември 2017 4360
48 Конкурс за доделување месечни надоместоци на самостојните уметници за 2018 година Четврток, 14 Декември 2017 6358
49 Повик за проекти: Волонтери за Светско наследство за 2018 година на УНЕСКО Понеделник, 20 Ноември 2017 3532
50 Конкурс за учество во финансирање проекти од програмите на Креативна Европа (2014-2020) - потпрограма Култура и Култура 2007-2013 на ЕУ за 2018 година Вторник, 31 Октомври 2017 6131
kultura_logo_2

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia