Правилник за заштитено внатрешно пријавување

Согласно политиките на Владата на Република Македонија за транспарентност и отчетност, Министерството за култура на Република Македонија го објавува Правилникот за заштитено внатрешно пријавување и овластеното лице за заштитено внатрешно пријавување...

Со Решение бр.04-423/1 од 9.1.2018 година, вработената Мирјана Попова е назначена од страна на министерот за овластено лице за прием на пријави доставени заради заштитено внатрешно пријавување.

Контакт:

Мирјана Попова
тел: + 389 (0)2 3207 435
е-пошта:  Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите

Правилникот за заштитено внатрешно пријавување може да се пронајде и сочува на следниот линк:

Правилник за заштитено внатрешно пријавување

kultura_logo_2

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia