Министерката за култура ќе се обрати на промоцијата на нови дела од едицијата „Македонски искушенија“

Четврток во 13 часот во Порта Македонија ...

Министерката за култура Елизабета Канческа-Милевска утре (5.3.2015 година) во 13 часот во Порта Македонија ќе се обрати на промоцијата на нови дела од едицијата „Македонски искушенија“.

Оваа значајна едиција предвидува печатење на 25 ексклузивни публикации кои произлегоа од документарните филмови посветени на значајни личности, настани, појави и процеси од македонската историја што јавноста имаше можност да ги види на Македонската радио-телевизија.

kultura_logo_2

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia