Прес- конференција по повод соопштувањето на лауреатот на „Струшките вечери на поезијата“

Петок во 11 часот во Македонската академија на науките и уметностите ...

Министерката за култура Елизабета Канческа-Милевска утре (20.3.2015 година), во 11 часот во Македонската академија на науките и уметностите ќе се обрати на прес-конференција на која ќе биде соопштен лауреатот на годинашното 54-то по ред издание на престижната поетска манифестација „Струшки вечери на поезијата“.

kultura_logo_2

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia