Промоција на шестиот том од „Толковниот речник на македонскиот јазик“

Среда во 12 часот во во Институтот за македонски јазик

Министерката за култура Елизабета Канческа-Милевска утре (25.3.2015 година) во 12 часот во во Институтот за македонски јазик ќе се обрати на промоцијата на шестиот том од „Толковниот речник на македонскиот јазик“ чие печатење е финансирано од Министерството за култура на Република Македонија.

Промотори на публикацијата се проф. д-р Димитар Пандев,  проф. д-р Људмил Спасов и проф. д-р Марко Самарџија од Универзитетот во Загреб.

kultura_logo_2

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia