100.000-ти билет од отворањето на новиот објект на МНТ

Во 11 часот се предвидени изјави за медиумите

Во Македонскиот народен театар, во текот на утрешниот ден - 25 март (среда), се очекува да биде продаден 100.000-тиот билет од отворањето на новиот објект на 7 декември 2013 година со претставата „Вечната куќа“ во режија на Дејан Пројковски.

Посетителот кој ќе го купи билетот ќе стане добитник на посебна влезница со што ќе има можност да биде почесен гостин на претставите на МНТ во театарската сезона 2015/16 година.

Посебниот билет ќе го врачи министерката за култура Елизабета Канческа-Милевска, заедно со директорите на оваа национална установа, Дејан Лилиќ и Дејан Пројковски.

kultura_logo_2

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia