Прес - конференција по повод одбележувањето на Светскиот ден на театарот

Петок во 11.30 часот во Порта Македонија ...

Министерката за култура Елизабета Канческа-Милевска утре (27 март) во 11.30 часот во „Порта Македонија“ ќе се обрати на прес-конференција по повод одбележувањето на Светскиот ден на театарот – 27 Март.

На прес-конференцијата, на која ќе присуствуваат директорите на театрите во Република Македонија, ќе бидат соопштени активностите со кои утревечер ќе биде одбележан овој ден.

kultura_logo_2

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia