Прес-конференција по повод гостување на реномираниот национален танцов театар од Тел Авив

Недела во 11 часот во Македонскиот народен театар

Министерката за култура Елизабета Канческа-Милевска утре (29 март, недела) во 11 часот во Македонскиот народен театар, заедно амбасадорот на Државата Израел во Република Македонија, Дан Ориан и директорот на МНТ, Дејан Лилиќ ќе го најават утрешното гостување на реномираниот национален танцов театар од Тел Авив.

На прес-конференцијата ќе бидат соопштени и останатите културни активности со кои во текот на целата година, во Република Македонија и во Израел, ќе се одбележат 20 години од воспоставувањето на билатералните односи помеѓу двете држави.

kultura_logo_2

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia