Отворање на изложба на дела кои се откупени во рамките на Конкурсот на Министерството за култура

Понеделник во 12 часот во Националната галерија на Македонија - објект Чифте амам

Министерката за култура Елизабета Канческа-Милевска денеска (30.3.2015 г.) во 12 часот во Националната галерија на Македонија, објект Чифте амам, ќе се обрати на отворањето на изложбата на дела што се откупени во рамките на Конкурсот на Министерството за култура за откуп на уметнички дела од областа на визуелната уметност за 2014 година. 

kultura_logo_2

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia