Потпишување на Меморандум за соработка во општина Штип

Среда (1.4.2015) година во 10.30 часот ...

Министерката за култура Елизабета Канческа-Милевска, градоначалникот на Штип Илчо Захариев и претседателот на Управниот одбор на Фондот на холокаустот на Евреите на Македонија Пепо Леви,утре (1 април) во 10.30 часот во просториите на општина Штип, ќе потпишат Меморандум за соработка со кој е предвидено изградба на патна инфраструктура која води до Еврејските гробишта во Штип, како и конзервација и реставрација на овој значаен споменик на културата којшто е заштитен со закон.

kultura_logo_2

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia