Министерката за култура ќе оствари работна посета на археолошкиот локалитет „Скупи“

Во 10 часот се предвидени изјави за медиумите ...

Министерката за култура Елизабета Канческа-Милевска утре (2.4.2015), заедно со директорот на Управата за заштита на културното наследство, Виктор Лилчиќ, ќе оствари работна посета на археолошкиот локалитет „Скупи“ каде што е во тек реализацијата на третата фаза од истражувањата, во чии рамки се откриени значајни артефакти. 

kultura_logo_2

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia