Министерката за култура ќе се обрати на отворањето на изложбата „70 години МНТ“

Петок во 12 часот во Македонскиот народен театар ...

Министерката за култура Елизабета Канческа-Милевска утре (3.4.2015 година) во 12 часот во Македонскиот народен театар ќе се обрати на отворањето на изложбата „70 години МНТ“ која е дел од активностите со кои се одбележува големиот јубилеј на оваа национална театарска установа.

kultura_logo_2

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia