Njoftim për fjalimin e Ministrit Ademi në hapjen se festivalit “Mbrëmjet strugane të poezisë”

Ministri i Kulturës i Republikës së Maqedonisë, Asaf Ademi, nesër (22 gusht) në orën 20:30, në sheshin para Qendrës së Kulturës “Vëllezërit Milladinovci” në Strugë, do të marrë pjesë dhe do të mbajë fjalim në hapjen solemne të edicionit të 57-të të manifestimit më të madh poetik botëror “Mbrëmjet strugane të poezisë” ...


kultura_logo_2

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia