Најава за обраќање на министерот Адеми на отворањето на фестивалот „Струшки вечери на поезијата“

Министерот за култура на Република Македонија Асаф Адеми, утре (22 август), во 20.30 часот, на платото пред Центарот за култура „Браќа Миладиновци“ во Струга, ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на 57-то издание на најголемата светска поетска манифестација „Струшки вечери на поезијата“ ...


kultura_logo_2

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia