Најава за прес-конференција

Министерот за култура Асаф Адеми , денес (среда)  26 декември 2018 година, во просториите на Министерството за култура, со почеток  во 11.30 часот, ќе се обрати на прес-конференција на која ќе биде направен пресек на  проектите и активностите кои со поддршка на Министерството за култура беа  реализирани  во 2018 година. 
Покануваме новинари, сниматели и фоторепортери.


Со почит,
Министерство за култура

kultura_logo_2

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia