Титулата-национален уметник ќе му биде врачена на режисерот Милчо Манчевски

Вторник (18.9.2012 година) во 12 часот во Вилата на Претседателот на Република Македонија

Министерот за култура Елизабета Канческа-Милевска утре (18.9.2012 година) во 12 часот во Вилата на Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов ќе присуствува и ќе се обрати на доделувањето на титулата-национален уметник која ќе му биде врачена на македонскиот режисер Милчо Манчевски.

kultura_logo_2

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia