Прес Најави

Работна посета на Кинотеката на Македонија

 
Вторник (08.11.2016 година) ...

Повеќе...

Република Македонија домаќин на четвртата по ред светска конференција за религиски и меѓуцивилизациски дијалог

Среда (02.11.2016 година) во Битола ...

Повеќе...

Прес-конфренција на која ќе се соопштат детали поврзани со реализацијата на најголемата странска инвестиција во областа на филмската дејност досега

Петок во 11 часот, во Македонскиот народен театар

Повеќе...

Врачување на признание за промоција на полската култура

Среда во 16.30 часот во Музејот на современата уметност 

Повеќе...

„Превод на антологии на македонската книжевност на шест странски јазици“

Среда во 13 часот во Македонскиот народен театар

Повеќе...

Министерката за култура ќе се обрати на отворањето на 50 - јубилејно издание на реномираниот театарски фестивал „Војдан Чернодрински“

Петок (12.06.2015 година) во 21 часот...

Повеќе...

Промоција на нови книги од едицијата „Ѕвезди на светската книжевност“

Четврток (4 јуни 2015 г.) во 13 часот во „Спомен-куќатa на Мајка Тереза“

Повеќе...

Министерката за култура во работна посета на Охрид

Вторник (26.5.2015) во 11 часот ...

Повеќе...

За чествувањето на свети Кирил, изложба на охридска резба во Рим

Сабота (23.5.2015) во Рим - Италија ...

Повеќе...

Потпишување Меморандум за соработка меѓу Министерството за култура и Министерството за труд и социјална политика

Петок во 11 часот во Порта Македонија

Повеќе...

kultura_logo_2

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia