Прес Најави

Министерката за култура во работна посета на Делчево

Во 11.30 часот во киносалата се предвидени изјави за медиумите

Повеќе...

Прес-конференција по повод премиерата на македонското оперско дело „Змејовата невеста“

Понеделник (2.2.2015 година) во 11 часот во прес салонот во Македонската опера и балет

Повеќе...

Потпишување на Меморандум за меѓусебна соработка

Петок  во 11 часот на Филозофскиот факултет-Скопје

Повеќе...

Промоција на монографијата „Танец - душата на Македонија”

Четврток во 11 часот во Музејот на македонската борба

Повеќе...

Свеченост по повод 55 години творештво и 77 години од раѓањето на Љубиша Георгиевски

Среда (28.1.2015 година) во 12 часот во киносалата на Кинотеката на Македонија 

Повеќе...

Министерката за култура ќе го посети Саемот на книгата во „Матица македонска“

Вторник во 11.30 часот предвидени се изјави за медиумите ...

Повеќе...

Работна средба со Џон Ралстон Сол

Вторник во 11.20 часот предвидени се изјави за медиумите

Повеќе...

Прес -конференција во Порта Македонија

Петок (16.01.2015 година) во 11:30 часот во Порта Македонија ...

Повеќе...

„Град на културата“ за 2015 година

Четврток (15.1.2015 година) во 11 часот во Министерството за култура предвидени се изјави за медиумите

Повеќе...

Прес-конференција по повод промоцијата на националниот кириличен домен

Во 11.30 часот во објектот Порта Македонија 

Повеќе...

kultura_logo_2

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia