„Ана и Хана“ во Турски театар

Ансамблот на Турскиот театар вечер, со почеток во 19:00 часот, на сцената на Театар Комедија ќе ја изведе претставата за младинци „Ана и Хана“  по мотиви на делото „Дневникот на Ана Франк“...

Turski_teatar_13

Во претставата, која е во адаптација и режија на Драгана Гунин,  настапуваат: Емине Халил, Жале Османли, Инес Радончиќ, Хакан Даци, Фунда Ибрахим, Един Јакуповиќ, Зиба Радончиќ, Ријад Тахир и Наџије Кеч. Сценографијта е на Беди Ибрахим, костимите на Елена Вангеловска, музиката на Ади Имери, а кореографијата на Александра Кочовска-Начева.

Претставата ќе се изведува со титли на македонски јазик.

kultura_logo_2

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia