Седум претстави на репертоарот на велешкиот театар овој месец

Вкупно 7 претстави ќе бидат изведени на сцената на Театарот во Велес до крајот на јануари. Љубителите на театарската уметност од овој град на 17 јануари, четврток, ќе може да ја проследат претставата „Елешник“, претставата „Синиот портокал“ на репертоарот ќе биде на 18 јануари, додека на 22 јануари, вторник, на сцената на Театарот ќе се одигра претставата „Сомнително лице“, а на 24 јануари и претставата „Тоалет за дами“ ...

Veleski_teatar

Според месечниот репертоар, на 26 јануари, сабота, е претставата „Спанаќ со пржени компири“, додека на 29 јануари, вторник, претставата „Театар љубов моја“. Месечниот репертоар на велешкиот театар завршува со претставата „Сомнително лице“ на 30 јануари.

kultura_logo_2

ohridsko_leto_nova-2

 
    

Линкови

vladamkpretsedatel

sobraniee-demokratija-banner

uslugigovmkkomisija-za-pris-jk

sekretarijatzaeuinvest-macedonia

uzknunesco

ohridsko-letongm

mobmf

logo_tanec

exploring-macedonia